Apsveicu!

Tev ir nopietna interese. Par to man prieks.

Daudzas sievietes ir pieradušas ciest no ik mēneša cikliskām problēmām, bet
vai nu neko neuzsāk, lai šīs ciešanas mazinātu,
vai arī neatrod efektīvu un labi pārbaudītu veidu, kas to spētu atrisināt.

Savukārt, Tev ir vēlme neatlikt un sākt risināšanu jau tagad.

Cikliskie ikmēneša simptomi dažkārt var būt tik spēcīgi, ka var pat izjaukt kādu ilgi plānotu un gaidītu pasākumu.

Tā tas reiz gadījās man, kad tikko bija sākusies konference, kuras organizēšanā biju piedalījusies, es zaudēju samaņu … no sāpēm. Atbrauca NMP un aizveda uz slimnīcu, kur man tika iedots pretsāpju medikaments un es palaista mājās. Nekādi vērā ņemami padomi, lai līdzīga situācija neatkārtotos, netika ieteikti. Konference, kuru tik ļoti biju gaidījusi, pagāja man garām. 

Vai Tev ir bijusi līdzīga pieredze, kad vairākas dienas mēnesī Tu nespēj pietiekoši labi funkcionēt? 

Es ievēroju, ka man bija mēneši, kad nepatīkami simptomi izpaudās izteiktāk un bija mēneši, kad tie vispār neparādījās. Arī tā var būt! Varu justies lieliski un priecāties par dzīvi! Hmm… Kā tad tā? Aizdomājos. Tas mani uzvedināja meklēt sakarības, kas ir tie procesi, kas nosaka, vai šomēnes būs vai nebūs jācieš?

Es ievēroju, ka ļoti daudz ko var mainīt un ietekmēt uzturs, kuru ikdienā lietojam, un dzīvesveids. Sāku atzīmēt sajūtas un simptomus, analizēt sakarības, papildus ievākt informāciju un ieviest izmaiņas savā dzīvē, kas nesa pozitīvus rezultātus.

Tagad man ir pusaugu meita, kurai mēnešreizes vēl nav sākušās, toties pēdējā pusgada laikā viņa sākusi sūdzēties par galvassāpēm. Sāku atzīmēt dienas, kad tās uzrodas, un ievēroju cikliskumu. Skaidrs, notiek meitiņas nobriešanas process. Tā tam jānotiek, toties nu jau es kā mamma zinu, kā viņai palīdzēt. Ievēroju, ka mans viņai ieteiktais nefarmakoloģiskais līdzeklis pret galvassāpēm mazina arī viņas garastāvokļa svārstības. Re, tie nemaz nav viņas untumi, bet procesu disbalanss viņas fizioloģiskā nobriešanas procesā, kurus nu jau zinu, kā koriģēt.

Mana mamma man neprata palīdzēt, arī ārsti savā laikā neko prātīgu neieteica. Bieži ir izplatīts viedoklis, ka tur jau neko nevar darīt, ka tāds ir sievietes liktenis. Tagad jūtos gandarīta, ka varu palīdzēt savai meitai.

Tagad ar savām zināšanām un pieredzi dalos ar citām sievietēm un mācu sērfot pa hormonu  svārstību viļņiem.

Ja laicīgi netiek risinātas hormonālā disbalansa problēmas, tad ar laiku tas var radīt nopietnākus veselības traucējumus, piemēram,
– hormonatkarīgos audzējus (vēzi),
– dzemdes hiperplāziju (audu apjoma palielināšanos, pieaugot šūnu skaitam, dzemdes sabiezējumu),
– vienu vai vairākas miomas, kuras bieži izraisa pastiprinātu menstruālo asiņošanu, kā arī
– saasināt endometriozi vai policistisko olnīcu sindromu (PCOS).


© 2022. Marika Zelča-Čerāne. Visas tiesības rezervētas